אימון אישי

"התואיל להגיד לי, בבקשה, באיזו דרך עלי ללכת מכאן?" שאלה אליס
״זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע." אמר החתול
״לא אכפת לי כל כך לאן." אמרה אליס
״אם כך, לא משנה באיזו דרך תלכי." אמר החתול
״בתנאי שאגיע לאנשהו." הוסיפה אליס כהסבר
״בטוח שתגיעי" אמר החתול "אם רק תתמידי בהליכה…״

לואיס קרול – הרפתקאות אליס בארץ הפלאות

 

האם אתם יודעים לאן תרצו להגיע? באיזו דרך לבחור? האם את או אתה יושבים על הגדר ונמנעים מהחלטה או  נגררים בעקבות החלטות שכבר קיבלתם בעבר, כתוצאה מאופנות או מלחץ חברתי (חברים, הורים, בני ובנות זוג). מתי בפעם האחרונה קיבלתם החלטה מושכלת, מודעת והצלחתם לממש אותה?

בשאלות מסוג זה, כמו גם בשאלות רבות נוספות עוסק תהליך האימון האישי. זהו איננו טיפול פסיכולוגי ואין מטרתו לפתור בעיות נפשיות. כמו כן פגישת אימון איננה פגישת ייעוץ, המאמן בוודאי איננו יודע טוב יותר ממך מה כדאי לעשות או כיצד לעשות זאת. תהליך אימוני מוצלח עוזר למתאמן לגלות בתוכו צרכים, רצונות, כוחות ולהאיר נקודות שהיו סמויות מן העין.

מטרת האימון האישי (Life Coaching) היא לחולל שינוי משמעותי בהתנהגות, בחשיבה וברגש סביב נושא מסוים, מוגדר יחסית. הוא נסוב בד"כ סביב החלטה משמעותית, הגשמת מטרה אישית, בחירת כיוון, שינוי כיוון או התמודדות עם קונפליקט. במהלך האימון עוסקים בגיבוש חזון או תמונת עתיד מיטבית, עיצוב מטרות (איך נדע שהצלחנו?) ויצירת מסלול עם שלבים ברורים ומוגדרים כדי לממש את החזון והמטרות הנלוות אליו.

בתהליכי האימון אותם אני עורך, אני מתמקד ביצירת פרספקטיבה או סכמה חדשות של המתאמן בעזרתן הוא יכול להתבונן באירועים שקורים לו ולאמץ דפוסי חשיבה ופעולה חדשניים הנובעים מהבנה אחרת של המציאות. כמו כן חשוב לי ליצור יחד עם המתאמן "ארגז כלים" בר קיימא שיאפשר שינוי צומח, גם לאחר שהתהליך האימוני הסתיים

בנוסף לאימון אישי רגיל אני מתמקד גם בכמה קהלי יעד יחודיים:

אימון קשב וריכוז לילדים ובני נוער – אימון זה מתאים לילדים ובני נוער בערך מגיל 10 ועוסק בהעצמה ומסוגלות, ניהול זמן והתארגנות (בפן הלימודי והאישי) ופיתוח מנהיגות וכישורים חברתיים.

אימון מבוגרים עם קשב וריכוז – פעמים רבות אני שומע משפטים כגון: "יש לי המון רעיונות נהדרים, אבל אני מוצף. אני לא יודע מה לעשות איתם, עד שבסוף אני לא עושה שום דבר". אימון קשב וריכוז מתאים גם לסטודנטים ומבוגרים צעירים וגם לנשות ואנשי קריירה אשר מעוניינות או מעוניינים ליצור מיקוד (פוקוס) בחיים שלהם. הוא מתמקד בדרך-כלל בניהול זמן, תיעדוף משימות וביצוען, התמדה, תקשורת בינאישית, ויסות רגשות ואיזון בין עבודה לחיים האישיים.

הורים – התמודדות עם ילדים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב, בעיות התנהגות, הכנת שיעורי-בית, ביצוע מטלות בבית ובעיות התארגנות. שיפור הקשר עם הילד, ניהול קונפליקטים, הכלה רגשית וייעול הקשרים עם בית-הספר ועם גופים נוספים.

מורים – התמודדות עם שחיקה מקצועית, קידום, שינוי קריירה, יצירתיות בעבודה, שיתוף פעולה עם קולגות, הפרעות בשיעורים, ניהול כיתה ועוד.

למה דווקא אני?

15 שנות עבודה עם תלמידים, הורים, סטודנטים ומורים עושים את ההבדל. במהלך השנים למדתי להתאים את סוג האימון לקהל היעד. כל מתאמן הוא עולם ומלואו, והיכולת לבנות תהליך אימוני מותאם  אישית (tailor made) הוא המפתח להצלחה.