לשון לבגרות

אני מציע הכנה מקיפה לבחינת הבגרות בלשון, באופן פרטני ובקבוצות קטנות. במשך 15 השנים האחרונות הכנתי מאות רבות של תלמידים לבחינת הבגרות בלשון עברית, כאשר חלק גדול מהם הם בעלי לקויות למידה וקשיים לימודיים נוספים. עשיתי זאת במגוון רחב של מסגרות חינוכיות ולימודיות, וביניהן אגודת ניצן, תכנית התגבורים העירונית ברמלה, ויצ"ו, רשת "אנקורי" ועוד. התלמידים אותם לימדתי מעידים לא רק על שיפור בהישגים, אלא גם בביטחון, בתחושת המסוגלות וביחס למקצוע.

מה בבחינה?

בחינת הבגרות בלשון עברית (70%) עפ"י תכנית הלימודים החדשה של משרד החינוך, היא בחינה מאתגרת עבור כל תלמידי ישראל, ובוודאי עבור תלמידים עם קשיים לימודיים ולקויות למידה. בבחינה צריכים התלמידים למזג מס' טקסטים ארוכים יחסית לכדי מאמר אחד שכתוב בסגנון אקדמי ולענות על שאלות מורכבות באחד משני נושאים: תחביר או מערכת הצורות. בנוסף משך הבחינה הארוך, שלוש שעות, מקשה על תלמידים להצליח בבחינה.

למה דווקא אני?

הדגש שאני שם בלמידה הוא קודם כל על הפן הטקסטואלי בבחינה (קריאה, הבנה, ניסוח), המהווה 50% מהציון. קריאה וכתיבה הן מיומנויות שבהחלט ניתן להשתפר בהן, והן אינן גזירת גורל. כמו כן אני מתמקד בפיתוח אסטרטגיות למידה הכוללות את "פיצוח" השאלה, "טריקים" לזיכרון, בנייה של שלבים ברורים ומובנים לפתרון ותרגול בעזרת אמצעים טכנולוגיים שונים. כאשר ההסברים פשוטים, הגישה היא "בגובה העיניים" וישנה תכנית עבודה מותאמת אישית, בהחלט ניתן להצליח בבחינה ולהגיע להישגים גבוהים, גם אם לשון (עדיין) איננו המקצוע האהוב עליכם או המקצוע שאתם הכי טובים בו.